Daži pieturpunkti LBB blūza odisejā

band2019

2000. gada sākums, kad kopā ar Latvian Blues Band savu albumu Rīgā ierakstīja kanādiešu blūza autoritāte Johnny V, pēc kā sekoja vērienīga koncertūre Kanādā, kas sniedzās no Toronto līdz pat Kalgarī. Šis laiks arī uzskatāms par grupas darbības sākumu.

Laika posmā no 2000.-2014. gadam, Bites Blūza Klubā grupa uzstājusies kopā ar tādiem blūza māksliniekiem, kā John Primer, Carlos Johnson, Bob Margolin, Carey Bell, Sugar Ray Norcia, Monster Mike Welch, Darrell Nulisch, Duke Robillard, Bruce Katz, Bryan Lee, Al Coplay, Phill Guy, Rico McFarland, Zora Young, Tad Robinson, Nora Jean Bruso, Sonny Rhodes, Louisiana Red, Chico Banks, Billy Branch, Jerry Portnoy, Joanna Connor, James Solberg, Willie „Big Eyes” Smith, Debbie Davis, Lazy Lester un daudziem citiem, ar kuriem kopā izdota arī vairāku koncertierakstu CD sērija “Latvian Blues Band & Friends”.

Šajā laikā Latvian Blues Band ir koncertējuši Polijā, Horvātijā, Vācijā, Šveicē, Austrijā, Itālijā, Spānijā, Grieķijā, Lietuvā, Igaunijā, Dānijā, Norvēģijā, Holandē, Krievijā, kā arī ASV un Ēģiptē, piedalījušies lielākajos Eiropas blūza festivālos, kā Euro Jazz 2004, Atēnās, Sierre Blues 2011, Šveicē, Narcao Blues 2014, Sardīnijā, kā arī neskaitāmos citos.

2004. gadā leģendārais ģitārists un blūza eksperts Bob Margolin pasaules vadošajā blūza žurnālā Blues Revue publicēja rakstu par LBB kā Eiropas blūza fenomenu.

2005. gadā LBB saņēma Thropees France Blues nomināciju Eiropas labāko blūza grupu kategorijā. Īpaši pagodinošs bija uzaicinājums uzstāties “Chicago Blues Festival 2005”, kur LBB bija pirmā Eiropā bāzētā grupa festivālā vēsturē.

2008. gadā Čikāgas blūza festivāla laikā LBB veica turneju pa Čikāgas blūza klubiem.

2009. gada sākumā LBB izdod savu pirmo studijas albumu “Unreal”, kurā no 14 dziesmām 10 ir grupas oriģinālkompozīcijas. Mūzikas producents ir viens no mūsdienu izcilākajiem ģitāristiem Duke Robillard. Albums saņem pagodinošu novērtējumu no fonda Keeping the Blues Alive priekšsēža un žurnāla Blues Revue vecākā mūzikas apskatnieka Art Tipaldi.

2009. gadā LBB izcīna pārliecinošu uzvaru Vācijas pilsētā Eutin notiekošajā konkursā Baltic Blues Challenge un iegūst ceļazīmi uz 2010 International Blues Challenge finālu Memfisā, ASV, kuru jau vairāk kā gadsimta ceturksni katru gadu rīko pasaules blūza mūzikas jumtorganizācija The Blues Foundation.

2010. gada aprīlī LBB noslēdz līgumu ar Čikāgas ierakstu kompāniju “Blue Skunk Music” par LBB mūzikas izplatīšanu ASV un visā pasulē. Tādējādi LBB mūzika ir pieejama visiem un visur.

2010. gada rudenī tiek izdots otrais studijas albums ar 14 jaunām oriģinālkompozīcijām. Šoreiz albuma producenti ir grupas dalībnieki Jānis Bukovskis un Rolands Saulietis. Albuma ierakstā piedalās viesmākslinieks – hamondists Raphael Wressnig. Albuma izdošana sakrīt ar grupas 10 gadu jubilejas koncertu.

2011. gadā tiek izdots grupas 10 gadu jubilejas koncertieraksts DVD un CD formātos.

2013. gadā grupa izdod jaunu CD “Latvian Blues Band & Friends live at Dream factory 2013”, kas saņem vietējo mūzikas balvu “Zelta Mikrofons”, kategorijā “labākais džeza/blūza albums”.

2015. gada janvārī, Latvian Blues Band vēlreiz dodas uz Memfisu, lai piedalītos “International Blues Challenge 2015”, kur gūst lielu uzmanību un atzinību gan no pasākuma organizatoriem, gan lielāko ASV blūza asociāciju pārstāvjiem, kā arī no klausītājiem.

Šajā gadā grupa svin savu 15 gadu jubileju, un turpina aktīvi koncertēt Latvijā, Eiropā un Skandināvijā.